Dobre książki do czytania

  • by

Nie zapominajmy o książkach do czytania. Tak, żyjemy w czasach, kiedy mamy do wykonania wiele obowiązków, których lepiej nie wymieniać. Nikomu nie jest łatwo, ale trzeba starać się ze wszystkich sił zawsze znaleźć trochę czasu wolnego. Dzięki temu będzie można przeczytać dobrą książkę. Teraz mamy tyle ciekawych propozycji i autorów – tych znanych i tych mniej znanych. Wśród tych znanych jest Olga Tokarczuk (https://www.taniaksiazka.pl/autor/olga-tokarczuk) oraz Rafał Pacześ.

“Dom dzienny, dom nocny”

Olga Tokarczuk w swoich dziełach ma wiele książek. Ta jest o Nowej Rudzie oraz o jej okolicach. Dlaczego akurat tam? Ponieważ można tam spotkać wyjątkowe postacie. Nie jest to żadna opowieść fantastyczna. Wręcz przeciwnie – to, co znajdziemy w środku to zwykła proza życia. Nie ma tu żadnych sensacyjnych wątków, ani krew nie leje się wielkimi litrami. Jest odwrotnie. Zwyczajne życie mieszkańców Nowej Rudy, które chociaż proste, ale na swój sposób jest zwyczajne. Mamy tutaj do czynienia z miniaturami literackimi z których każda jest zupełnie inna. Można znaleźć tutaj opowieść o współczesnych mieszkańcach, np. o pani ekspedientce, ale również są tu niezwykłe opowieści o założycielach miasta. Czytelnik ma szansę na to, aby poznać niezwykłe tradycje, jakie związane są z tym regionem. Jedna z lepszych pozycji, jakie Olga Tokarczuyk ma w swoim zbiorze. Nie warto pomijać tej książki.

“Grube wióry”

Jeżeli ktoś lubi współczesne stan-up i nie jest mu ta dziedzina obca, to dzięki tej książce będzie bawił się jeszcze lepiej. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji do tego, aby przekonać się, czym tak naprawdę jest stand-up i z czym można go kojarzyć, to również powinien zacząć od tej pozycji literackiej. Rafał Pacześ to gwiazda, jeżeli chodzi o stand-up. Występował już na wielkich scenach, a bilety na jego występy zawsze sprzedają się z ogromnym wyprzedzeniem. Do tego jego filmy na You Tube zostały wyświetlone ponad milion razy. To naprawdę efektowny wynik, który powala na kolana. Tym razem Pacześ postanowił napisać książkę, gdzie pokazuje współczesnych mężczyzn. Jak łatwo się domyślić, nie zabraknie tu czarnego humoru. Panowie! Nie możecie się obrazić, za to co Pacześ mówi w środku. Weźcie również pod uwagę to, że on sam jest facetem, więc jakby nie było – opowiada również o sobie. Po części jest to prawda, co autor wspomina na kartach swojej książki, a po części pamiętajmy o tym, że trzeba do wszystkiego podchodzić z odpowiednim dystansem. Przy takiej książce nuda nikomu na pewno nie grozi.

Kawa - zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com