Książki o życiu i nie tylko

  • by

Czasem warto pokłonić głowę, aby móc ze spokojem zastanowić się nad swoim życiem. Człowiek codziennie żyje w wielkim “wyścigu szczurów” i co tak naprawdę z tego ma? Przecież pieniędzy nie zabierzemy ze sobą do grobu i nie będziemy mogli wykorzystać ich po “drugiej”stronie. Może czas na to, aby chwilę pomyśleć nad tym, czego tak naprawdę w życiu się chce i dokąd zmierzamy. Czy ta droga jest na pewno dobra? O takich tematach często mówi w swoich książkach Olga Tokarczuk i czasem Katarzyna Nosowska.

“Ostatnie historie”

Trzy kobiety: babka, matka i córka oraz ich opowieść o życiu i przemijaniu. Może i jest to opowieść fikcyjna, ale zmusza ona człowieka do wyjątkowych przemyśleń. Dokąd w tym wszystkim zmierzamy? Czy na pewno jesteśmy szczęśliwi? Czy gdy nadejdzie już nasz koniec będziemy mogli powiedzieć, że całe życie zostało przez nas odpowiednio przeżyte? No właśnie, koniec, przemijanie, śmierć. Człowiek raczej na co dzień nie zajmuje się takimi tematami, ale one są wśród nas. Nie pozbędziemy się śmierci z naszego życia, więc warto o niej pamiętać. Kiedyś i na nas przyjdzie czas. Tak, może do tego dojdzie dopiero za kilkadziesiąt lat (oby!), ale warto być oswojonym z tym tematem. Nawet wtedy, kiedy umiera ktoś bliski nam. Dzięki tej książce oswojenie się z pewnymi tematami może być dla nas łatwiejsze. W jaki sposób? Każdy z nas powinien przekonać się samodzielnie.Ta książka jest jedną z najlepiej ocenianych, jeżeli chodzi o dorobek literacki Tokarczuk.

“A ja żem jej powiedziała…”

Katarzyna Nosowska na ogól kojarzona jest z muzyką. Jedna z najlepszych piosenkarek w dzisiejszych czasach, która wraz z zespołem Hey do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Jak widać, Nosowska doskonale odnajduje się również jako autorka książek. Jak sama przyznaje – gdyby nie jej przyjaciółka, ta książka by nie powstała. Agata Kulesza pokazała jej Snapchat i czego można tam dokonać. Potem Nosowska zajęła się Instagramem i relacjami, jakie można tam publikować. Filmiki, zdjęcia, a to wszystko po co? Dla lajków. Życie influencerów jest teraz na czasie. Nosowska z wielkim zaangażowaniem przygląda się temu, aby ocenić, czy te wszystkie lajki i też inne reakcje, jakie można spotkać w dzisiejszych czasach mają jakikolwiek sens. Po co człowiek to wszystko robi? Czy w jakikolwiek sposób potrzebne jest mu to do szczęścia? Warto poznać opinię Nosowskiej, która z wielkim rozmachem przygląda się całemu światu. Książka oceniana  jest w sposób bardzo pozytywny.

Zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com